نمایش مطلب
کد خبر: 1554   |  دفعات بازدید : 568   |  نظرات : 0 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

72درصد مطالبات گندمکاران تاکنون پرداخت شده است خرید بیش از 360 هزارتن گندم دوروم از کشاورزان

04 اكتوبر, 2017 11:44
72درصد مطالبات گندمکاران تاکنون پرداخت شده است خرید بیش از 360 هزارتن گندم دوروم از کشاورزان

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: تاکنون هشت میلیون و 865 هزارتن گندم از کشاورزان سراسر کشور خریداری و نزدیک به 72 درصد مطالبات گندمکاران پرداخت شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایرنا،«یزدان سیف» افزود: از این میزان تاکنون 82 هزار و 890 میلیارد ریال از مطالبات گندمکاران معادل 72 درصد کل بهای گندم پرداخت شده است.

وی تصریح کرد: اکنون نزدیک 33 هزار میلیارد ریال بدهی گندمکاران باقیمانده که بزودی به حساب کشاورزان واریز می شود.

وی اظهار داشت: تمامی گندمکاران کشور حداقل 50 درصد مطالبات خود را بابت فروش گندم به دولت دریافت کرده اند و حتی گندمکارانی که گندم خود را در تاریخ 25 خردادماه امسال تحویل داده اند، توانسته اند 100 درصد مطالبات خود را دریافت کنند.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران اضافه کرد: طبق آمارها نیاز مصرفی خبازی ها، صنف و صنعت نزدیک 9 میلیون تن گندم در سال است که این میزان خرید تضمینی گندم مورد نیاز کشور را تامین می کند.

سیف افزود: این درحالیست که نزدیک پنج میلیون تن از ذخایر گندم مازاد سال گذشته باقی مانده و امسال نه تنها به خودکفایی در تولید گندم رسیده ایم بلکه می توانیم صادرات را استمرار دهیم.

وی درباره میزان خرید گندم دوروم نیز گفت: امسال بیش از 360 هزارتن گندم دوروم با کیفیت از کشاورزان خریداری شده است این درحالیست که نزدیک 800 هزارتن گندم ذخایر سال گذشته گندم دوروم است بنابراین ما هیچ کمبودی دراین زمینه نداریم.

وی ادامه داد: تاکنون استان های خوزستان، گلستان، فارس، کرمانشاه و کردستان به ترتیب مقام های اول تا پنجم بیشترین میزان خرید تضمینی گندم را به خود اختصاص داده اند.

سیف اظهارداشت: تاکنون 360 هزارتن گندم دوروم از کشاورزان خریداری شده است که کفاف نیاز داخلی را می دهد.

گروه : اخبار ملی  |  
72درصد مطالبات گندمکاران تاکنون پرداخت شده است خرید بیش از 360 هزارتن گندم دوروم از کشاورزان
نظرات
در حال حاظر نظری وجود ندارد. اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت