نمایش مطلب
کد خبر: 1715   |  دفعات بازدید : 462   |  نظرات : 0 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

انفلوانزای فوق حاد پرندگان در ایران مهار شد.

01 مي, 2018 11:03
انفلوانزای فوق حاد پرندگان در ایران مهار شد.

رییس سازمان دامپزشکی کشور گفت: خطر گسترش ویروس تحت تیپ جدید آنفلوانزای فوق حاد H۵N۶ که انسان را درگیر می کند با اقدامات به موقع و پیشگیرانه در ایران مهار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان خراسان رضوی، دکتر علیرضا رفیعی پور روز دوشنبه در مراسم تقدیر از دست اندرکاران مهار و پیشگیری از آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در خراسان رضوی افزود: این ویروس خطرناک که علاوه بر دام قابلیت بالای سرایت به انسان را نیز داشت پارسال در یکی از مناطق استان گیلان مشاهده شد.

وی ادامه داد: با سرعت عمل ستاد پیشگیری و مبارزه با آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در گیلان و کشور از گسترش این نوع ویروس جلوگیری شد. ویروس آنفلوانزای فوق حاد پرندگان که ظرف دو سال اخیر کشور را درگیر کرده از نوع H۵N۸ است که خطر همه گیری انسانی آن پایین است.

رئیس سازمان دامپزشکی گفت: همه گیر نشدن آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در خراسان رضوی که یکی از بزرگترین تولیدکنندگان تخم مرغ در ایران است تاثیر مثبتی در امنیت روانی تامین تخم مرغ کشور داشت.

وی افزود: عملیات پیشگیری و مهار آنفلوانزای پرندگان که پارسال ۶۴ کشور جهان را درگیر کرد، در ایران به خوبی و به صورت منسجم انجام شد و خوشبختانه در سال جدید نگرانی از بابت اپیدمی آنفلوانزای پرندگان نخواهیم داشت.

 

گروه : اخبار ملی  |  
انفلوانزای فوق حاد پرندگان در ایران مهار شد.
نظرات
در حال حاظر نظری وجود ندارد. اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت