نمایش مطلب
کد خبر: 1725   |  دفعات بازدید : 161   |  نظرات : 0 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

نشست بسیج سازندگی استان ایلام با حضور ریاست سازمان جهاد کشاورزی استان

16 مي, 2018 13:29
نشست بسیج سازندگی استان ایلام با حضور ریاست سازمان جهاد کشاورزی استان

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام ، احمد کرمی معاون عمرانی استاندار ایلام با اعلام این خبر گفت: وزارت نیرو و وزارت جهاد کشاورزی طی 5 سال گذشته 3 هزار و 700 میلیارد تومان در استان سرمایه‌گذاری کرده‌اند. در سه سال گذشته بالغ بر 130 میلیارد تومان در حوزه آب روستایی هزینه شده که بر اساس آمار، این موضوع مهاجرت مردم از شهرها به روستاها را در پی داشته است.

ایشان بیان کرد:نگاه ما در ایجاد طرح های اشتغالزا کوتاه مدت و بلند مدت است که در سفرهای شهرستانی استاندار ایلام هم به این موضوع توجه شد. بسیج سازندگی میتواند با بهره‌گیری از تجربیات و امکانات خود در اجرای پروژه‌های کوچک در روستاها نقش مثبتی را ایفا کند. در اجرای طرح‌های زودبازده و اشتغالزا اولویت اجرا با روستاها و مناطق مستعد اما کم برخوردار استان است. کاشت درختانی مانند انگور دیمی در دامنه کوه‌های استان علاوه بر صرف هزینه‌های اندک اشتغالزایی مناسبی را به دنبال دارد وجهاد کشاورزی با تامین نهال یارانه‌ای، سپاه پاسداران با چاله کنی و آبرسانی کوتاه مدت و مردم با نگهداری این باغات می‌توانند اجرای این طرح‌ها را در استان محقق سازند.

کرمی در ادامه افزود: هم اکنون سالانه 1میلیارد و300 میلیون متر مکعب روان آب از استان خارج می‌شود که ما فقط موفق به مهار 400 میلیون متر مکعب از این میزان شده‌ایم در صورت اجرای تمام طرح‌های در دست مطالعه و اجرای استان، این میزان به 650 میلیون متر مکعب در سال می‌رسد.

معاون عمرانی استاندار در پایان گفت: سالانه حجم زیادی آب از مسیل‌های فصلی استان خارج می‌شود که با اجرای طرح‌های مناسبی می‌توان 100 میلیون متر مکعب از آن را مهار کرد.اگر بتوانیم این میزان روان آب ،که شامل پروتکل‌های بین‌المللی و حق آبه کشور عراق نمی‌شود،را مهارکنیم آبیاری 15 هزار هکتار از زمین‌های دیم روستایی ممکن می‌شود که این موضوع نزدیک به 4 هزار شغل در پی خواهد داشت.

گروه : حوزه ریاست  |  
نشست بسیج سازندگی استان ایلام با حضور ریاست سازمان جهاد کشاورزی استان
نظرات
در حال حاظر نظری وجود ندارد. اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت