نمایش مطلب
کد خبر: 1884   |  دفعات بازدید : 124   |  نظرات : 0 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

تولید 3 هزار تن ماهی در دریاچه پشت سدهای استان ایلام

04 نوفمبر, 2018 11:47
تولید 3 هزار تن ماهی در دریاچه پشت سدهای استان ایلام

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان ،رضا سلیمانی مدیر شیلات و آبزیان سازمان با اعلام این خبر گفت: با توجه به سیاست های وزارت جهاد کشاورزی و نیز برنامه های مهم دبیرخانه اقتصاد مقاومتی مبنی بر اولویت کشت گلخانه ای و پرورش ماهی در قفس لذا در راستای اهداف مذکور مدیریت شیلات ایلام این مهم را در دستور کار قرار داده است.

سلیمانی افزود: مطالعات آبزی پروری سد سیمره در شهرستان بدره توسط پژوهشکده آبزی پروری جنوب کشور با اعتبار 1400 میلیون ریال در سال گذشته انجام و با توجه به گزارش مشاور مبنی بر قابلیت توسعه پرورش ماهی در قفس در سد سیمره مدیریت شیلات نسبت واگذاری طرح مذکور به متقاضیان اقدام کرد.

وی بیان داشت: مرحله اول به تعداد 20 نفر از صیادان بومی منطقه به ظرفیت 1000 تن در قالب تسهیلات و نیز به یک نفر سرمایه گذار بومی در شهرستان بدره با ظرفیت 2000 تن با هزینه شخصی اقدام کرد.

مدیریت شیلات سازمان خاطرنشان نمود: در مجموع تا حال حاضر عملیات احداث قفس ها به ظرفیت 3000 تن به اتمام و یک مرحله تولید ماهیان گرم آبی در نیمه اول سال به ظرفیت 600 تن وارد بازار گردیده است.

سلیمانی بیان داشت: در نیمه دوم سال جاری مراحل رها سازی گونه قزل آلا در حال برنامه ریزی می باشد که در مجموع تسهیلاتی به میزان 20 میلیارد ریال با اشتغالزایی مستقیم و غیر مستقیم 200 نفر پرداخت شده که مطالعه سایر سدهای استان در صورت تامین اعتبارات عمرانی به منظور توسعه این فعالیت در دست اقدام می باشد. 

گروه : مدیریت امور شیلات و امور آبزیان  |  
تولید 3 هزار تن ماهی در دریاچه پشت سدهای استان ایلامتولید 3 هزار تن ماهی در دریاچه پشت سدهای استان ایلامتولید 3 هزار تن ماهی در دریاچه پشت سدهای استان ایلامتولید 3 هزار تن ماهی در دریاچه پشت سدهای استان ایلامتولید 3 هزار تن ماهی در دریاچه پشت سدهای استان ایلام
نظرات
در حال حاظر نظری وجود ندارد. اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت