نمایش مطلب
کد خبر: 1886   |  دفعات بازدید : 106   |  نظرات : 0 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

آغاز برداشت برنج از سطح ۵٠٠ هکتار از مزارع وشالیزارهای شهرستان دره شهر

06 نوفمبر, 2018 11:11
آغاز برداشت برنج از سطح ۵٠٠ هکتار از مزارع وشالیزارهای شهرستان دره شهر

 به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان، طیار فیلی مدیر جھاد کشاورزی شھرسـتان دره شھر با اعلام این خبر گفت :عملیات برداشت برنـج از سـطح 500 ھکتار از مزارع وشالیزارھـای این شھرسـتان آغـاز شـده ، که پیش بینی می شود تـا پایـان فصل برداشت از این میزان سـطح زیر کشـت 2000 تُـن شــلتوک و 1000 تُـن برنـج سـفید به ارزش اقتصـادی 120 میلیـارد ریال برداشـت وتولیـد گردد، کـه درصد 70 محصول تولیدی برای تأمین نیاز داخلی استان و 30  درصد آن به استانھای ھمجوار حمل و به فروش می رسد.

مھندس فیلی با اشاره به اینکه در حال حاضر 7 دستگاه کمباین ویژه برداشت این محصول در شھرستان دره شھر مشغول فعـالیت ھسـتند عنـوان کرد: از مجموع کـل سـطوح برداشت شـده بـالغ بر 280 ھکتـار بصورت مکانیزه وبوسـیله کمباین مخصوص برداشت برنج ومابقی به روش سنتی ودستی انجام می گیرد.

وی از جمله خـدمات ارائه شـده به کشاورزان برنجکار را بھره مندی از توصـیه ھا و مشاوره فنی کارشـناسان ومروجان کشاورزی عنوان کرد و گفت: عمده ارقام محصول برنج در این شھرستان عنبربو و محلی است.

فیلی ادامه داد: برداشت این محصول از نیمه دوم مھر ماه آغاز و تا نیمه اول آبان ادامه دارد. فیلی ادامه داد.

لازم به ذکر است: امسال در شھرستان دره شھر1500نفر بھره بردار شالیکار به کشت وتولید محصول برنج فعالیت دارند.

گروه : مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان دره شهر  |  
آغاز برداشت برنج از سطح ۵٠٠ هکتار از مزارع وشالیزارهای شهرستان دره شهرآغاز برداشت برنج از سطح ۵٠٠ هکتار از مزارع وشالیزارهای شهرستان دره شهر
نظرات
در حال حاظر نظری وجود ندارد. اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت