نمایش مطلب
کد خبر: 1908   |  دفعات بازدید : 177   |  نظرات : 0 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

کشاورزی قراردادی و ایجاد زنجیره تولید اولویت برنامه‌های وزارت جهاد کشاورزی است

20 نوفمبر, 2018 09:27
کشاورزی قراردادی و ایجاد زنجیره تولید اولویت برنامه‌های وزارت جهاد کشاورزی است

وزیر جهاد کشاورزی گفت: کشاورزی قراردادی و ایجاد زنجیره تولیدات کشاورزی اولویت برنامه‌های وزارت جهاد کشاورزی است و به عنوان یک الگوی مطلوب برای تقویت اقتصاد کشاورزان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی آذربایجان غربی، محمود حجتی امروز دوشنبه در آیین افتتاحیه کشتارگاه صنعتی مرغ مهاباد که همزمان با سفر رئیس جمهور به آذربایجان غربی انجام گرفت، اظهار کرد: اقتصاد کشاورزان از اقتصاد معیشتی و خود مصرفی با ورود به زنجیره های تولیدی تقویت شده و زنجیره‌ های تولیدی سبب تقویت بخش اقتصاد کشاورزی می‌شود.

وی ادامه داد: کشاورز باید وارد زنجیره تولیدی شود چراکه کشاورز و تولید کننده با مشکلات عدیده ای در این مسیر رو برو است. سیستم کشاورزی قراردادی را می توان به عنوان یک مشارکت بین بخش های مختلف زنجیره تولید در نظر گرفت که تولیدکنندگان بخش کشاورزی مهمترین رکن این حلقه را تشکیل می دهند.

وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: دولت باید از کشاورز و تولید کننده حمایت کند تا کشاورز فکر تامین نهاده‌های مورد نیازش نباشد.

وی ادامه داد: ایجاد زنجیره های تولید در بخش کشاورزی سبب افزایش راندمان، کاهش هزینه های تولید، ارائه محصول با قیمت مناسب به بازار جهانی، بهبود تولید، بهره وری، کاهش هزینه ها و سهم واسطه گری می شود.

حجتی افزود: ارزی که در اختیار قرار می‌دهند سقف معلومی دارد و ما باید با این سقفی که در اختیار داریم مشکلات بخش کشاورزی را حل کنیم.

 

 

گروه : اخبار ملی  |  
کشاورزی قراردادی و ایجاد زنجیره تولید اولویت برنامه‌های وزارت جهاد کشاورزی است
نظرات
در حال حاظر نظری وجود ندارد. اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت