نمایش مطلب
کد خبر: 1917   |  دفعات بازدید : 142   |  نظرات : 0 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

سفر اعضاء محترم منطقه یک حوزه نمایندگی ولی فقیه به استان

03 ديسمبر, 2018 11:01
سفر اعضاء محترم منطقه یک حوزه نمایندگی ولی فقیه به استان

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان ، حجت الاسلام والمسلین روح اله ولد بیگی مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان با اعلام این خبر گفت:  مسئول هماهنگی عالی زکات کشور و معاون امور استانهای نمایندگی ولی فقیه در وزات جهاد کشاورزی و اعضاء محترم منطقه یک حوزه نمایندگی ولی فقیه ( مسئولین حوزه نمایندگی ولی فقیه در استانهای: لرستان ، فارس ، اصفهان ، بوشهر ، چهار محال و بختیاری، کهکیلویه و بویر احمد ، خوزستان ، سازمان تحقیقات کشور  ) به استان سفر کردند .

 وی ادامه داد: در این سفر یک روزه اعضاء محترم منطقه یک حوزه نمایندگی ولی فقیه ، ریاست سازمان ، مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه ، روحانیون معزز ، مدیران کل ادارات تابعه ، معاونین و مدیران سازمان  با حجت الاسلام کریمی تبار نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه استان دیدار کردند .  در این دیدار حجت الاسلام و المسلمين کريمي تبا ر بیان کردند خودکفایی در تولید و امنیت غذایی رسالت خطیری است که بر دوش جهاد کشاورزی گذاشته شده است. سپس حجت الاسلام و المسلمین ابراهیمی  مسئول هماهنگی عالی زکات کشور و معاون امور استانهای نمایندگی ولی فقیه در وزات عنوان کردند تولید در بخش کشاورزی از  18 ميليون تن پیش از انقلاب اسلامی اکنون به 120 ميليون تن پس از پیروزی انقلاب اسلامی رسيده است. در ادامه این دیدار در ادامه حجت الاسلام ولدبيگي مسئول حوزه نمايندگي ولي فقيه در سازمان جهاد کشاورزي استان و  ميري رئيس سازمان جهاد کشاورزي استان درباره همایش چهل سالگی مجاهدت جهاد کشاورزی تولیدات سالیانه بخش کشاورزی گزارشی ارائه کردند.

ایشان خاطرنشان کرد:  در ادامه این سفر افراد مذکور در همایش چهل سال مجاهدت ،  چهارمین اجلاس استانی نماز و همایش منطقه ای زکات استان که در دانشگاه ایلام برگزار گردید حضور پیدا کردند . حجت الاسلام والمسلمین کریمی تبار نماینده  ولی فقیه در استان وامام جمعه ایلام در این همایش گفت: نقش تربیتی خانواده ها در احیاء فریضه نماز  وترویج فرهنگ زکات ماندگار وموثر خواهد بود. دراین همایش همچنین اعلام شد که 17درصد عواید حاصل از زکات صرف امور عمرانی می شود.و سهم استان ایلام از عواید زکات امسال یک میلیارد و900میلیون تومان است .سپس حجت الاسلام و المسلمین ابراهیمی بیان کردند پرداخت زکات اصل اساسی در نظام اسلام است که نیاز به نگاه واقعی و طبیعی دارد تا آرامش بشری به واسطه این مهم بدست آید و جایگاه ادا کننده آن نزد خداوند حفظ شود . ایشان در ادامه سخنان خود به ارتباط بین نماز و زکات اشاره کردند و خاطر نشان کردند که نهادینه کردند فرهنگ ادای نماز و پرداخت زکات باید در دوران های دبستان اجرا شود . و  سپس جلسه هم اندیشی اعضاء منطقه حوزه نمایندگی ولی فقیه  با حضور همین افراد در سالن جلسات سازمان برگزار شد . در ابتدای این جلسه حجت الاسلام دکتر ولدبیگی مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان و رئیس منطقه یک ضمن عرض خیر مقدم به بیان گزارشی در خصوص خدمات رسانی به زوار در اربعین حسینی پرداختند . ایشان به راه اندازی موکب جهاد کشاورزی و مجموعه ادارات تابعه بصورت مستقل خبر دادند و افزودند امسال با همت مسئولین و برنامه ریزی های دقیق برای اولین بار 8 موکب بصورت مستقل جهت خدمات رسانی اعم از اسکان ، پارکینگ و پذیرایی برپا گردید  . ایشان خاطر نشان کرد برگزاری جلسات منطقه ای و ارائه پیشنهادات و راه کارها ، برای پیشبرد اهداف و برنامه ها از لحاظ کمی و کیفی منطقه است که انتظار می رود با تمام توان و همگرایی بیشتر در راستای وظایف محوله بتوان گام برداشت . سپس حجت الاسلام دکتر ابراهیمی معاون امور استانهای حوزه نمایندگی ولی فقیه و مسئول هماهنگی زکات کشور ضمن تقدیر و تشکر از دعوت بعمل آمده نکته ای را که در برگزاری جلسات منطقه ای با توجه به سخن حضرت آیت الله تقوی  حائز اهمیت دانستن ، تشریفاتی نبودن و رو به توسعه رفتن حوزه نمایندگی است که در این راستا باید از نیروهایی با روحیه جهادی و اهل تعامل استفاده نمود . ایشان در بیانات خود به امر زکات اشاره نمودند و افزودند بحث عمده ای که در زکات قبل از فصل برداشت وجود دارد برنامه ریزی و پیش بینی طرح هایی است که وجود دارد و باید با استفاده از تجربیات دیگران و سایر استانها بتوان با همدلی و همگرایی در این راستا و نهادینه کردن این امر مهم گام برداشت . ایشان در پایان سخنان خود تاکید کردند که در جلسات استانی و منطقه ای باید همگرایی و هم اندیشی و تبادل نوآوری وجود داشته باشد تا در مسیر توسعه و پیشرفت قرار گرفت . 

 

 

گروه : حوزه نمایندگی ولی فقیه  |  
سفر اعضاء محترم منطقه یک حوزه نمایندگی ولی فقیه به استانسفر اعضاء محترم منطقه یک حوزه نمایندگی ولی فقیه به استانسفر اعضاء محترم منطقه یک حوزه نمایندگی ولی فقیه به استانسفر اعضاء محترم منطقه یک حوزه نمایندگی ولی فقیه به استانسفر اعضاء محترم منطقه یک حوزه نمایندگی ولی فقیه به استانسفر اعضاء محترم منطقه یک حوزه نمایندگی ولی فقیه به استانسفر اعضاء محترم منطقه یک حوزه نمایندگی ولی فقیه به استانسفر اعضاء محترم منطقه یک حوزه نمایندگی ولی فقیه به استان
نظرات
در حال حاظر نظری وجود ندارد. اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت