نمایش مطلب
کد خبر: 1918   |  دفعات بازدید : 171   |  نظرات : 0 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

برگزاری روز جهانی خاک در استان ایلام

04 ديسمبر, 2018 10:01
برگزاری  روز جهانی خاک در استان ایلام

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان، سیدمحمدتراب میری رئیس سازمان با اعلام این خبر گفت: مراسم بزرگداشت روز جهانی خاک( 5 دسامبر) با حضور مسئولین دانشگاه ایلام، ریاست سازمان جهاد کشاورزی استان، مسئولین  آب و خاک و امور فنی و مهندسی استان ، مدیر کل محترم محیط زیست، منابع طبیعی، ریاست دانشکده کشاورزی، اساتید دانشگاه ها، روسای سازمانها و مدیران کل استان و جمعی از مسئولین و کشاورزان پیشرو شهرستانها در محل سالن فرزانگان دانشگاه ایلام برگزار گردید.

سیدمحمدتراب میری رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ضمن خیرمقدم به حضار و میهمانان و کشاورزان حاضر در این مراسم و با گرامیداشت این روز مهم، به چالش ها و راهکارهای مناسب در جهت استفاده مناسب و بهینه از خاک و جلوگیری از فرسایش و آلودگی خاک این منبع ارزشمند الهی پرداختند. و سپس با توجه به شعار روز جهانی خاک در سال 2018، که با عنوان پیش به سوی رفع آلودگی خاک می باشد سپس در همین راستا سرکار خانم دکتر ولی زاده از اساتید دانشگاه ایلام به ارائه مطالب علمی خود درخصوص آلودگی خاک پرداختند.

 میری افزود:در ادامه دکتر مهدی زاده معاون پژوهشی دانشگاه ایلام به بیان اهمیت خاک بعنوان بستر پایه در توسعه پایدار بخش کشاورزی پرداختند و اذعان داشتند برگزاری مراسم بزرگداشت این روز جهانی، آغاز حرکتی نو در راستای بهره برداری پایدار و فرهنگ سازی حفظ و ارتقای جایگاه خاک، این منبع عظیم و ثروت گرانقدر در کشور می باشد.

 دکتر میری خاطرنشان نمود: همچنین مدیران و معاونین سازمان محیط زیست، منابع طبیعی اعضاء هیئت علمی و اساتید دانشگاه ها و معاونین سازمان و رئیس سازمان تحقیقات کشاورزی هر کدام جداگانه گزارشی از دستاوردها و اقدامات صورت گرفته در جهت حفظ و ارتقاء جایگاه خاک ارائه نمودند. در این مراسم اعضاء سازمان نظام مهندسی، دانشجویان دانشکده کشاورزی و کارشناسان بخش های مختلف سازمان، کشاورزان پیشرو حضور داشتند. همچنین در پایان مراسم جلسه پرسش و پاسخ برگزار گردید و کشاورزان نقطه نظرات خود را مطرح و کارشناسان مربوطه راهکارهای لازم را ارائه نمودند.

 

 

گروه : حوزه ریاست  |  
برگزاری  روز جهانی خاک در استان ایلامبرگزاری  روز جهانی خاک در استان ایلامبرگزاری  روز جهانی خاک در استان ایلام
نظرات
در حال حاظر نظری وجود ندارد. اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت