نمایش مطلب
کد خبر: 1954   |  دفعات بازدید : 156   |  نظرات : 0 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

کارگاه آموزش عملی کالیبراسیون سمپاش ها درجهت کاهش سموم در شهرستان دره شهر برگزار شد

09 جانفييه, 2019 08:55
کارگاه آموزش عملی کالیبراسیون سمپاش ها درجهت کاهش سموم در شهرستان دره شهر برگزار شد

 به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام، طیار فیلی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دره شهر با اعلام این خبر گفت: در راستای فرارسیدن زمان مبارزه و سمپاشی مزارع غلات کارگاه آموزشی عملی یک روزه کالیبراسیون سمپاش ها در جهت کاهش مصرف سموم شیمیایی برای کشاورزان و سمپاش داران این شهرستان در محل مدیریت جهاد کشاورزی برگزار شد.

فیلی افزود: اهمیت کالیبره کردن سمپاش ها را قبل از عملیات سمپاشی مهم عنوان کرد، در صورت رعایت نکردن دزصحیح سم، نازل نامناسب، عدم یکنواختی سطح سمپاشی، بادبردگی و دمای نامناسب خسارات جبران ناپذیری بر مزارع وارد خواهد شد.

 ایشان با اشاره به اینکه سمپاشها یکی از عوامل تاثیر گذار در کارایی سموم علف کش مصرفی هستند گفت: در این کارگاه آموزشی کارشناس فنی با ارائه پاورپوینت ضمن انتقال نکات فنی کالیبراسیون به سمپاش داران، در فضایی باز و به صورت عملی آنها را با کالیبره نمودن یک دستگاه سمپاش پشت تراکتوری آشنا نمودند.

 وی افزود در این کارگاه آموزشی، کارشناس بهداشت و درمان نیز نکات و موارد بهداشتی و ایمنی حین سمپاشی و را به فراگیران آموزش دادند.

 تعداد ۴۲ نفر از سمپاش داران فعال این شهرستان دراین کارگاه آموزشی شرکت داشتند.

 

گروه : مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان دره شهر  |  
کارگاه آموزش عملی کالیبراسیون سمپاش ها درجهت کاهش سموم در شهرستان دره شهر برگزار شدکارگاه آموزش عملی کالیبراسیون سمپاش ها درجهت کاهش سموم در شهرستان دره شهر برگزار شدکارگاه آموزش عملی کالیبراسیون سمپاش ها درجهت کاهش سموم در شهرستان دره شهر برگزار شدکارگاه آموزش عملی کالیبراسیون سمپاش ها درجهت کاهش سموم در شهرستان دره شهر برگزار شد
نظرات
در حال حاظر نظری وجود ندارد. اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت