نمایش مطلب
کد خبر: 2043   |  دفعات بازدید : 75   |  نظرات : 0 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

برداشت 18 هزارو500 تن محصول کلزا از اراضی کشاورزی شهرستانهای مهران و دهلران

07 مي, 2019 14:19
برداشت 18 هزارو500 تن محصول کلزا از اراضی کشاورزی شهرستانهای مهران و دهلران

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان، محمدعلی اقدسی معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام با اعلام این خبر گفت: برداشت دانه روغنی کلزا در سطح ده هزارو 515 هکتار از مزارع مناطق گرمسیری استان ایلام آغاز گردید.
اقدسی افزود: تاکنون بیش از 18هزار و 500 تن محصول کلزا از کشاورزان شهرستانهای مهران و دهلران خریداری گردیده  و به کارخانجات روغن کشی کشور انتقال داده شده است.
معاون بهبود تولیدات گیاهی  سازمان اظهار داشت: پیش بینی می گردد میزان خرید کلزا در سال جاری تا پایان برداشت به بیش از 21هزار تن برسد.
وی گفت: بالاترین سقف تولید کلزا در سال گذشته 13هزار700تن بوده که در سال جاری این میزان به بیش از 21هزارتن خواهد رسید که در نوع خود می تواند بعنوان یک رکورد در تولید کلزا از ابتدای کاشت این محصول با ارزش از سال 1382 دراستان ایلام تاکنون ذکر کرد.
اقدسی بیان نمود، ارزش ریالی این مقدار تولید کلزا در استان در سال جاری بالغ  بر70میلیارد تومان می باشد که این مبلغ درحال حاضر پس از تولید محصول به مراکز خرید دولتی به حساب کشاورزان واریز گردیده است.
وی در پایان گفت: شهرستانهای دهلران و مهران هم اکنون به ترتیب مقام های اول و دوم تولید کلزا در استان را به خود اختصاص داده اند.

گروه : معاونت بهبود تولیدات گیاهی  |  
برداشت 18 هزارو500 تن محصول کلزا از اراضی کشاورزی شهرستانهای مهران و دهلرانبرداشت 18 هزارو500 تن محصول کلزا از اراضی کشاورزی شهرستانهای مهران و دهلران
نظرات
در حال حاظر نظری وجود ندارد. اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت