نمایش مطلب
کد خبر: 2058   |  دفعات بازدید : 55   |  نظرات : 0 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

کاشت سبزیجات برگی در اراضی کشاورزی شهرستان دره شهر

11 جوان, 2019 08:57
کاشت سبزیجات برگی در اراضی کشاورزی شهرستان دره شهر

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام، طیار فیلی مدیر جھاد کشاورزی شھرسـتان دره شھر با اعلام این خبر گفت : امسـال ١٠ ھکتار از اراضـی کشاورزی این شھرستان زیر کشت سبزیجـات برگی قرارگرفته، که پیش بینی می شود سالیانه ٣٠ تُن محصولات سبزیجات برگی در این شھرستان تولید و روانه بازار مصرف داخلی شود.

مھندس فیلی گفت : این سبزیجات برگی شامل تره، جعفری، نعناع، تربچه، گشنیز، ریحان سبز و بنفش و شوید است.

ایشان تصـریح کرد : شھرسـتان دره شھر با دارا بودن زمین ھای حاصلخیز، خاک مناسب و آب وھوای معتدل گرمسیری یکی از قطب ھای مھم کشاورزی در کشت سبزیجات برگی و خوراکی است و امکان تولیـد انواع سبزیجات برگی را میسرنموده است.

وی ادامه داد : در راسـتای توسـعه و ترویج محصولات سبزی سـالم و با ھـدف ارتقاء فعالیت خانوارھای روسـتایی به منظور ایمنی و سلامت خانوار، ۴ دوره کلاس آموزش کارگاھی و ترویجی با ھمکاری شبکه بھداشت و درمان به مدت ۴ روز و با شرکت ١٠٠ نفر از زنان روستایی در روستاھای مراد آباد، مھتابی، ارمو، چمژاب، دشت آباد، وحدت آباد و عباس آباد از توابع بخش مرکزی دره شـھر و چنـدین روسـتای بخش ماژین به منظور تولید محصولات اُرگانیک و ھمچنین روشھای کاشت و داشت این محصول برگزارگردید.

لازم به ذکر است: سبزیجات برگی دارای اھمت غذایی  بالایی می باشند و سـرشار از انواع ویتامین ھا، فیبر و کالریھای مورد نیاز بدن هستند.

گروه : مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان دره شهر  |  
کاشت سبزیجات برگی در اراضی کشاورزی شهرستان دره شهر
نظرات
در حال حاظر نظری وجود ندارد. اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت