نمایش مطلب
کد خبر: 272   |  دفعات بازدید : 2273   |  نظرات : 0 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

تولید 49 هزار تن گوشت مرغ در استان ایلام

13 جانفييه, 2014 11:28
تولید 49 هزار تن  گوشت مرغ در استان ایلام

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان : مجتبی شیرخانی معاونت بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام  گفت : تعداد کل واحد های مرغ گوشتی استان در حال حاضر 377 واحد به ظرفیت 6 میلیون و 500 هزار  قطعه در هر دوره بوده که با احتساب 4 دوره در سال میزان کل جوجه ریزی سالیانه حدود 26 میلیون  قطعه می باشد .               

مجتبی شیرخانی بیان کرد : مقدار گوشت مرغ تولیدی سالیانه 49 هزار  تن بوده و سرانه تولید در استان 70 کیلوگرم

می باشد .

معاون بهبود تولیدات دامی افزود : کل اشتغالزایی  واحد های مرغداری در استان  بطور مستقیم 1385 نفر می باشد که سهم قابل توجهی از اشتغال استان در این بخش فعالیت دارند.

شیرخانی گفت : در راستای کاهش مصرف سوخت که بخش عمد ه ای از هزینه های تولید گوشت سفید را به خود اختصاص می دهد انجام عملیات گاز کشی واحد ها در دست اقدام می باشد که تا کنون 20% کل واحدهای استان  عملیات گازرسانی انجام شده و همچنین در سایر واحدها که دسترسی به خطوط اصلی گاز مقدور است این عملیات ادامه خواهد داشت. و نیز عملیات بهینه سازی مصرف سوخت از جمله دیگر فعالیتهای حوزه  معاونت بهبود تولیدات دامی می باشد که در 80 واحد مرغداری صورت گرفته است.                                                                                                                                                

معاون بهبود تولیدات دامی افزود : قسمتی از نهاده های مصرف مرغداران از جمله جوجه یک روزه به میزان 100% و کنجاله و سویا و ذرت در خارج از استان بنادر تأمین می شود که هزینه حمل و نقل آنها بر مرغداران استان تحمیل می شود و نیز قسمتی از ذرت دانه ایی در داخل استان تولید می شود.                                                                                                            

شیرخانی با بیان اینکه مشکلات مرغداران استان ایلام ، سطح سواد پایین و نبود مدیریت  علمی در تعدادی از واحدهای مرغداری گوشتی می باشد گفت : انتظار داریم با پشتیبانی و همکاری سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی ، کارشناسان بیکار علوم دامی بعنوان مدیر فنی در واحدهای مرغداری گوشتی در تعامل با اتحادیه مرغداران اشتغال یابند تا مشکلات مدیریت علمی در این واحدها برطرف گردد.                                                          

گروه : مدیریت امور طیور  |  
تولید 49 هزار تن  گوشت مرغ در استان ایلام
نظرات
در حال حاظر نظری وجود ندارد. اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت